Westfriese Bibliotheken

Ga direct naar de inhoud, het zoekveld of het hoofdmenu.

  • Contact
  • Mijn Menu
  • Lid worden
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
  • Word lid
  • Home
  • Service
    • Bibliotheek apps
    • Abonnementen
    • Catalogus
    • Overige tarieven
    • Reserveren
    • Verlengen
    • Word lid
    • Zo werkt Mijn Menu
    • Geef de bibliotheek cadeau
  • Collectie
  • Jeugd & Jongeren
    • Jeugd | 0-6 jaar
    • Jeugd | 6-12 jaar
    • Jongeren | 12-18 jaar
    • 18plus
  • Volwassenen
    • Koffie met Kunst
    • Seniorendiensten
    • SeniorWeb
    • Slechtziend
    • Persoonlijke ontwikkeling: Cursussen, workshops, ontmoetingsbijeenkomsten en meer bij de Bibliotheek
    • Digitale Overheid
  • Speciaal voor
    • DigiLAB
    • Onderwijs & Kinderopvang
    • Je eigen Leesclub bij de Bibliotheek
    • SeniorLAB
    • De Bibliotheek voor werkzoekenden en zzp'ers
    • Leesclubs
  • Agenda & Tickets
  • Actueel
    • Nieuw in onze collectie
    • Vacatures
    • LeesPassie
    • Media Ukkie Dagen
    • 1572 De geboorte van Nederland
  • Vrijwilligers
    • Informatie voor onze vrijwilligers
    • Word vrijwilliger
Voorlezen

Pilot Bibliotheek voor Jongeren in Stede Broec

Gepubliceerd op: 1 december 2022 10:21

In verband met een makeover kun je van 12 t/m 16 december tijdelijk geen gebruik maken van de werkplekken, computers en printer in de Bibliotheek Stede Broec.

Het voorplein van de Bibliotheek is tijdens deze dagen gesloten voor publiek, de andere zaal blijft open. Daar is een beperkt aantal werkplekken beschikbaar. 

De Bibliotheek wil een aantrekkelijke plek zijn waar jongeren zich welkom voelen. Het moet een vanzelfsprekende plek worden voor jongeren om elkaar te ontmoeten, om inspiratie te halen uit collectie en verhalen en om informatie te vinden. 

Dit najaar koos een commissie van Probiblio unaniem voor de Bibliotheek Stede Broec om de pilot Een aantrekkelijke bibliotheek voor jongeren toe te wijzen. Naast uitgebreid advies over collectie, programmering en inrichting kreeg de Stichting Westfriese Bibliotheken een subsidie toegekend om de eerste plannen in 2022 nog te kunnen realiseren. Met dit bedrag komt er meer variëteit in meubilair om te studeren, samen te werken of te ontspannen. Daarnaast is flink geïnvesteerd in collectie zoals Engelstalige, Young Adult- en BookTok-titels.

Landelijk is er veel aandacht voor jongeren in de bibliotheek. Dankzij huiswerkplekken vinden veel jongeren hun weg weer terug. Door BookTok zien we het enthousiasme voor boeken groeien. Dat geeft hoop en willen we stimuleren, aangezien de cijfers rond laaggeletterheid toenemende zorg wekken. De afgelopen periode zijn we regelmatig in gesprek gegaan met jongeren in West-Friesland over hun wensen en verwachtingen, zodat we een plek kunnen bieden waar ze zich kunnen ontspannen en ontwikkelen. 

Actueel

  • Nieuw in onze collectie
  • Vacatures
  • LeesPassie
  • Media Ukkie Dagen
  • 1572 De geboorte van Nederland

Blijf op de hoogte

  • Nieuwsbrief
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

Collectie & Service

  • Catalogus
  • Abonnementen
  • Klantenservice
  • Uitleenreglement

Handig

  • Inloggen - Mijn Menu
  • Verlengen
  • Bibliotheek apps

de Bibliotheek

  • Organisatie
  • Vacatures
  • Contact
  • Privacy Verklaring